Mit NemID virker ikke
Så skal du kontakte NemIDs support for hjælp .
Generelt skal du altid kontakte NemID, hvis du har problemer med dit NemID.
Tjek fx NemID support og kontakt
Skal jeg altid logge ind med NemID?
Nej, kun første gang du logger på Mit HK. Herefter kan du lave din egen HK-adgangskode.
Kan jeg nøjes med at bruge mit NemID?
Ja, det kan du godt.
Min HK-adgangskode virker ikke (er blevet låst)
Det er kun dig selv, der kan oprette en HK-adgangskode. Hvis din adgang er låst, skal du logge ind med NemID og herefter selv oprette din HK-adgangskode under 'Ny adgangskode' på Mit HK.
Jeg har glemt min HK-adgangskode
Log ind med NemID, hvorefter du kan oprette en ny HK-adgangskode under 'Ny adgangskode' på Mit HK.
Det er første gang, jeg logger på Mit HK
Så har du ikke en HK-adgangskode endnu. Du skal først logge ind med NemID, og herefter kan du oprette din egen HK-adgangskode.
Skal jeg altid logge ind med NemID?
Nej, kun første gang du logger på Mit HK. Herefter kan du oprette din egen HK-adgangskode.
Kan jeg nøjes med at bruge mit NemID?
Ja, det kan du godt.
23. maj 2017 | DL-F Bemærk: Denne artikel er mere end et år gammel og kan indeholde forældet information
Den 17. maj 2017 blev DL-F Sydjylland stiftet på en generalforsamling i Kolding. Alle DL-F medlemmer i HK Sydjyllands geografiske område var inviteret til den stiftende generalforsamling, hvor første opgave var at nedlægge de eksisterende to brancheklubber.
Til stede var medlemmer fra de to eksisterende brancheklubber: DL-F Sydøstjylland og DL-F Vestjylland. Desuden deltog også medlemmer fra den for år tilbage nedlagte brancheklub i Sønderjylland.
Det var en enig forsamling, der besluttede først at nedlægge de to eksisterende brancheklubber – for derefter at stifte den nye brancheklub: DL-F Sydjylland.
Ny formand for DL-F Sydjylland er Stine Geelbak Lundholm, der er tidligere var formand for DL-F Sydøstjylland.
Desuden blev valgt fire bestyrelsesmedlemmer, en suppleant og en revisor.
Formand for DL-F, Susanne Bahne Hansen, deltog i generalforsamlingen og brugte anledningen til at ønske den nye brancheklub et stort tillykke med sammenlægningen af de sydjyske brancheklubber, der gør, at alle DL-F medlemmer inden for HK Sydjylland nu er omfattet af en og samme brancheklub.
Tak for din hjælp.
Vi kigger på den og fjerner indlægget/kommentaren hvis vi finder det nødvendigt.
Du skal være logget ind for at udføre den ønskede handling.
Hvis ikke du er medlem, kan du oprette en profil ved at bruge dit facebook login.
Log ind med NemID
Du kan altid bruge dit NemID til at logge ind på HK.dk. Hvis det er første gang du logger ind, skal du altid bruge dit NemID
Log ind med CPR nr. og adgangskode
Hvis du har oprettet en adgangskode til HK, kan du logge ind med CPR nr. og adgangskode lige her.
Problemer med login?
For at øge sikkerheden i forbindelse med din adgangskode til Mit HK, skal du logge ind med NemID første gang, herefter kan du oprette din egen adgangskode på Mit HK.