MitID virker ikke. Hvad gør jeg?
Hvis du prøver at logge ind med en Apple-enhed, kan du først prøve at rydde din historik. Sådan gør du: Gå ind i Indstillinger > Vælg Safari > Ryd historik – webstedsdata
Hvis det ikke hjælper, kan du kontakte supporten hos MitID, da HK desværre ikke kan hjælpe dig i den situation.
Få support hos MitID
Skal jeg altid logge ind med MitID?
Nej, kun første gang du logger på Mit HK. Herefter kan du lave din egen HK-adgangskode.
Kan jeg nøjes med at bruge MitID?
Ja, det kan du godt.
Min HK-adgangskode virker ikke
(er blevet låst)
Det er kun dig selv, der kan oprette en HK-adgangskode. Hvis din adgang er låst, skal du logge ind med MitID og herefter selv oprette din HK-adgangskode under 'Ny adgangskode' på Mit HK.
Jeg har glemt min HK-adgangskode
Log ind med MitID, hvorefter du kan oprette en ny HK-adgangskode under 'Ny adgangskode' på Mit HK.
Første gang jeg logger på Mit HK
Du har ikke en HK-adgangskode endnu, og skal derfor først logge ind med MitID. Herefter kan du oprette din egen HK-adgangskode.
Skal jeg altid logge ind med MitID?
Nej, kun første gang du logger på Mit HK. Herefter kan du oprette din egen HK-adgangskode.
Kan jeg nøjes med at bruge MitID?
Ja, det kan du godt.
Jeg har tekniske problemer med at logge ind
Oplever du tekniske problemer med at logge ind, kan du skrive til vores it-support via formularen her: Skriv til HK
For at give deltagerne ny viden samt åbne op for refleksion og politiske samtaler i øjenhøjde, blev kongressen midlertidigt suspenderet, og der blev afviklet en udviklingsdag. Fokus på dagen var at skabe kvalificerede, demokratiske og forpligtende debatter om HK Privats kommende arbejde med fem fastlagte temaer: Lønaktivisme, det gode arbejdsliv, grøn omstilling, demokratisk engagement og diversitet og inklusion.
De indsamlede bidrag er nu bearbejdet og præsenteret i dette måltillæg, som fungerer som et reflekterende supplement til vores målprogram.
Dokumentet er ikke en formel vedtagelse, men snarere en samling af delegeredes visioner og prioriteringer, der kan guide HK Privat i forhold til den strategiske tilgang og arbejdet med temaerne fremover.
God fornøjelse!
Vi opfordrede deltagerne til at fuldføre sætningen "Hvis jeg var formand i HK Privat, ville jeg ...
Deltagerne kom med ideer til, hvordan HK Privat skal arbejde for ligeløn og med HK'ernes lønudvikling i fremtiden.
Hvad er et godt arbejdsliv? Og hvordan sikrer vi et god balance mellem arbejde og fritid, som passer til, hvor vi er i livet?
Fællesskabet styrkes, når mange deltager aktivt. Men hvordan får vi de unge til at engagere sig i fagforeningen, på arbejdspladsen og i samfundet?
Alle taler om den grønne omstilling. Men hvordan bliver HK'erne vigtige brikker i den grønne omstilling og får del i de grønne jobs?
At blive udelukket eller lige frem mobbet på grund af sin religion, etnicitet og seksualitet er nedbrydende for de fleste. Så hvordan skaber vi rummelige arbejdspladser?