MitID virker ikke. Hvad gør jeg?
Hvis du prøver at logge ind med en Apple-enhed, kan du først prøve at rydde din historik. Sådan gør du: Gå ind i Indstillinger > Vælg Safari > Ryd historik – webstedsdata
Hvis det ikke hjælper, kan du kontakte supporten hos MitID, da HK desværre ikke kan hjælpe dig i den situation.
Få support hos MitID
Skal jeg altid logge ind med MitID?
Nej, kun første gang du logger på Mit HK. Herefter kan du lave din egen HK-adgangskode.
Kan jeg nøjes med at bruge MitID?
Ja, det kan du godt.
Min HK-adgangskode virker ikke
(er blevet låst)
Det er kun dig selv, der kan oprette en HK-adgangskode. Hvis din adgang er låst, skal du logge ind med MitID og herefter selv oprette din HK-adgangskode under 'Ny adgangskode' på Mit HK.
Jeg har glemt min HK-adgangskode
Log ind med MitID, hvorefter du kan oprette en ny HK-adgangskode under 'Ny adgangskode' på Mit HK.
Første gang jeg logger på Mit HK
Du har ikke en HK-adgangskode endnu, og skal derfor først logge ind med MitID. Herefter kan du oprette din egen HK-adgangskode.
Skal jeg altid logge ind med MitID?
Nej, kun første gang du logger på Mit HK. Herefter kan du oprette din egen HK-adgangskode.
Kan jeg nøjes med at bruge MitID?
Ja, det kan du godt.
Jeg har tekniske problemer med at logge ind
Oplever du tekniske problemer med at logge ind, kan du skrive til vores it-support via formularen her: Skriv til HK
Er du nysgerrig som TR eller AMR, når en udfordring mellem generationer på arbejdspladsen melder sig? Og tør du tage dialogen om, hvorfor fx en ny ung kollega gør tingene anderledes end jer andre? v. konstitueret leder for Studie+ Thor Ekberg Bonde, HK Danmark.
I denne workshop sættes fokus på, hvordan I på arbejdspladsen kan møde generationsforskelle med nysgerrighed og åbenhed frem for med irritation, der let kan udvikle sig til konflikter. Med udgangspunkt i, hvordan bias præger mødet med nye mennesker, arbejder vi med at blive bevidste om egne mønstre, og hvordan de kan brydes.
Undervejs undersøger vi, hvad der skaber et solidt fundament for læring og feedback – særligt når unge træder ind på arbejdsmarkedet. Vi tager fat i konkrete generationsdilemmaer, der kan styrke dig som tillidsvalgt i rollen som brobygger, så både unge og erfarne kolleger oplever et stærkt og inkluderende fællesskab.