MitID virker ikke. Hvad gør jeg?
Hvis du prøver at logge ind med en Apple enhed, skal du først prøve at rydde din historik. Sådan gør du:
Gå ind i Indstillinger
Vælg Safari
Ryd historik – webstedsdata
Hvis det ikke hjælper, skal du kontakte supporten hos MitID, da HK desværre ikke kan hjælpe dig i den situation.
Få support hos MitID
Skal jeg altid logge ind med MitID?
Nej, kun første gang du logger på Mit HK. Herefter kan du lave din egen HK-adgangskode.
Kan jeg nøjes med at bruge MitID?
Ja, det kan du godt.
Min HK-adgangskode virker ikke (er blevet låst)
Det er kun dig selv, der kan oprette en HK-adgangskode. Hvis din adgang er låst, skal du logge ind med MitID og herefter selv oprette din HK-adgangskode under 'Ny adgangskode' på Mit HK.
Jeg har glemt min HK-adgangskode
Log ind med MitID, hvorefter du kan oprette en ny HK-adgangskode under 'Ny adgangskode' på Mit HK.
Det er første gang, jeg logger på Mit HK
Så har du ikke en HK-adgangskode endnu. Du skal først logge ind med MitID, og herefter kan du oprette din egen HK-adgangskode.
Skal jeg altid logge ind med MitID?
Nej, kun første gang du logger på Mit HK. Herefter kan du oprette din egen HK-adgangskode.
Kan jeg nøjes med at bruge mit MitID?
Ja, det kan du godt.
Jeg har tekniske problemer med at logge ind
Oplever du tekniske problemer med at logge ind, kan du ringe på: 4437 1563 i åbningstiden, som er 6.00-24.00
Nyuddannede mænd er bedre til at få mere i løn end nyuddannede kvinder. Nøglen til at få mere i løn er at stå ved dig selv, kende din værdi og insistere på, at du betyder noget for din arbejdsgiver.
Så hvordan bliver du bedre til at sætte kroner og øre på, hvad du er værd? Og hvordan gør du din særlige personlighed til en styrke?
Det får du gode råd af Gine Maltha Kampmann om i dette afsnit. Og Thor og Sofie oplever sort på hvidt, at mænd og kvinder ikke altid sætter barren lige højt.
Gæst: Gine Maltha Kampmann, direktør i tænketanken Equalis.
Værter: Sofie Carlø og Thor Ekberg Bonde.
Jingle: Audio Jungle.
Mange kæmper i årevis med ADHD, og først sent i livet finder de årsagen til deres udfordringer.
Mange unge rammes af stress under uddannelsen eller i deres første job.
Olivia fik alt for lidt i løn og pension i sit første job. Med hjælp fra HK fik hun 100.000 kr. ekstra udbetalt.
William og Camilla er introverte, og det er lidt af en udfordring på mange arbejdspladser.
Hvad gør man, hvis dildostafet og svømmetur i undertøj i chefens pool er en del af firmafesterne?
Bliv en del af et fællesskab med masser af fordele for dig under uddannelse.
Log ind med MitID
Du kan altid bruge dit MitID til at logge ind på HK.dk. Hvis det er første gang du logger ind, skal du altid bruge dit MitID