Du kan i øjeblikket ikke logge ind med NemID på Mit HK , det skyldes en fejl hos NemID.
Du kan logge ind med brugernavn/adgangskode, hvis du tidligere har oprette en, eller du kan anvende MitID
Min HK-adgangskode virker ikke (er blevet låst)
Det er kun dig selv, der kan oprette en HK-adgangskode. Hvis din adgang er låst, skal du logge ind med NemID og herefter selv oprette din HK-adgangskode under 'Ny adgangskode' på Mit HK.
Jeg har glemt min HK-adgangskode
Log ind med NemID, hvorefter du kan oprette en ny HK-adgangskode under 'Ny adgangskode' på Mit HK.
Det er første gang, jeg logger på Mit HK
Så har du ikke en HK-adgangskode endnu. Du skal først logge ind med NemID, og herefter kan du oprette din egen HK-adgangskode.
Skal jeg altid logge ind med NemID?
Nej, kun første gang du logger på Mit HK. Herefter kan du oprette din egen HK-adgangskode.
Kan jeg nøjes med at bruge mit NemID?
Ja, det kan du godt.
Jeg har tekniske problemer med at logge ind
Oplever du tekniske problemer med at logge ind, kan du ringe på: 4437 1563 i åbningstiden, som er 6.00-24.00
Når du er medlem af HK Nordjylland og under 31 år og/eller studerende, er du automatisk medlem af HK Ungdom Nordjylland
HK Ungdom er en af Danmarks største faglige ungdomsorganisationer, som arbejder for dig og dine rettigheder.
HK Ungdom har over 65.000 medlemmer, alle med det til fælles, at de er under uddannelse eller arbejder indenfor handel- og kontorområdet. Hvis du er medlem, har HK Ungdom en masse tilbud og muligheder til dig, som omfatter gratis kurser, foredrag, rejser oplevelser, rådgivning og meget meget mere.
Du kan læse meget mere om HK Ungdom, blive medlem og se aktuelle tilbud.
Ungdomsudvalget er HK Ungdom Nordjyllands bestyrelse.
Hvis du er medlem af et råd, klub eller netværk med tilknytning til HK Ungdom Nordjylland, kan du søge penge til diverse aktiviteter.
Læs mere om, hvem der kan søge og hvordan...
HK Ungdom handler også om at møde andre unge, der brænder for at gøre en forskel. Derfor leder vi altid efter nye unge, der har lyst til at være aktive.
Hvis du har en god idé til et arrangement eller et nyt kursus, så skriv til ungdomskonsulent Kristian Juul Kjær, kristian.juul.kjaer@hk.dk eller find os på Facebook
Log ind med NemID
Du kan altid bruge dit NemID til at logge ind på HK.dk. Hvis det er første gang du logger ind, skal du altid bruge dit NemID