Byg AI-agenter med Microsoft Copilot Studio
20. januar 2027 | 09.00 - 16.00
20. januar 2027Lær at designe og implementere personlige AI-agenter i Microsoft Copilot Studio, og få praktisk viden om, hvordan du effektivt automatiserer opgaver og workflows med Microsofts AI-værktøjer
| Start: | 20. januar 2027, kl. 09.00 |
|---|---|
| Slut: | 20. januar 2027, kl. 16.00 |
| Status | Ledige pladser |
| Kursusnummer: | 9795-27-01-20 |
| Adresse: |
HK Østjylland, Sødalsparken 22, 8220 Brabrand
placering på kort |
| Website: | Læs mere om stedet her |
Indhold
Det lærer du:
Oprettelse af den første AI-agent: Få viden om, hvordan man oprettet sin første AI-agent i Microsoft Copilot Studio.
Lær at integrere konkret viden: Skab forståelse for hvordan man integrerer virksomhedens viden i agenter med "knowledge" -funktionen.
Forståelse for overholdelse og compliance: Nye kompetencer i at styre samtaleforløb og sikre overholdelse af compliance med Conversational Orchestation.
Færdigheder i avancerede funktioner: Lær at anvende avancerede funktioner som variabler, entities og actions.
Integrering af agenter på tværs af platforme: Få evnen til at publicere agenter på tværs af platforme som Teams og websites.
Lær at analysere agenters performance: Indsigt i hvordan man analyserer agenters performance og optimerer dem løbende.
Hvad indeholder kurset:
Intro AI-agenter: Oprettelse af den første AI-agent.
Viden om "knowledge": Ny viden til at kunne integrere virksomhedsspecifik information.
Grundlæggende og avanceret forståelse: Grundlæggende og avanceret Conversational Orchestration.
Publicering af agenter: Publicering af agenter til Teams, Microsoft Copilot 365 og websites.
Analyser og optimer: Analyse og optimering af agenters resultater.
Kurset henvender sig til alle, der ønsker at forbedre produktiviteten ved hjælp af AI. Det er relevant for ansatte inden for: Administration, Projektledelse, Marketing, Økonomi og IT
Deltagere behøver ikke have forudgående erfaring med AI, men kurset kræver adgang til Microsoft Copilot Studio.
Der er mulighed for at komme fra kl. 08.30 og få lidt at spise og kaffe/te. Der serveres sandwich til frokost og kage om eftermiddagen.
Målgruppe
Medlem af KODEX
Info
Kurset kræver adgang til Microsoft Copilot Studio, og du skal medbringe din egen pc.
Arrangør
KODEX
Weidekampsgade 8
2300 København S
- Kontakt:
- Nanna Askjær
- Direkte:
- 33304876
- Telefon:
- 33304470
- Mail:
- kodex@hk.dk
- Web:
- www.hk.dk/omhk/tvaergaaende-landsforening-og-branchesektion/samdata